بهترین وکیل چک کرج ⚖️ 3 نابغه وکالت در سال 1402

وکیل پایه 1 دادگستری و متخصص چک و سفته

بهترین وکیل چک کرج با بیش از چندین سال سابقه و انجام بیش از 300 پرونده حقوقی معرفی میکنیم…

خلاصه قانون جدید چک

1) وکیل چک در کرج ، ثبت آنی برگشتی و رفع برگشتی در بانک مرکزی. ممنوعیت افتتاح هرگونه حساب، اعتبار اسنادی ارزی وریالی،صدور کارت بانکی،اعطای هرگونه تسهیلات و ضمانتنامه برای اشخاصی که برگشتی دارند. مسدودی کلیه  حسابها، کارتها و وجوهی که تحت هر عنوان صاحب حساب در کلیه شبکه بانکی و موسسات مالی دارد به میزان مبلغ چک

2) لزوم امضاء و مهر گواهینامه عدم پرداخت و ارسال یک نسخه آن به نشانی صاحب حساب ؛ حتی در مورد پرداخت بخشی چک. موارد خاص با نظر شورای تامین از موارد فوق مستثنی است.

 3) انسداد مبلغ چک در حساب جهت رفع سو چک، یکسال است.  گذشت سه سال از برگشت شدن چک سبب رفع سو آن می‌شود.  علاوه بررضایت محضری، نامه رسمی از شخص حقوقی دولتی یا عمومی غیر دولتی میتواند سبب رفع سو چک شود.

4) برگشتی به دلیل دستور عدم پرداخت، سو اثر محسوب نمی‌شود.  اعتبار چک از زمان دریافت چک (چاپ چک) سه سال است. ایجاد زیر ساخت برای چک موردی و چک الکترونیکی.

5)اتصال سامانه های بانک مرکزی وقوه قضاییه. اعتبارسنجی کامل مشتری توسط سامانه صیاد (برگشتی، سفید و…) ممنوعیت صدور چک حامل و امکان ثبت مشخصات دارنده چک در سامانه صیاد توسط صادر کننده چک. صدور سریع اجراییه در مورد چکهای بی محل

اگر نیاز به وکیل قسطی در کرج دارید…

خسارت تاخیر چک

خسارت تأخیر تأدیه شرایط دریافت خسارت تاخیر تادیه مطابق ماده ۵۲۲ قانون آیین دادرسی مدنی ، طلبکار می تواند علاوه بر دریافت اصل طلب خود، بابت تأخیر بدهکار در پرداخت بدهی، از وی خسارت تاخیر تادیه (دیرکرد) بگیرد اما برای این کار چند شرط وجود دارد :

طل بازنوع وجه رایج (پول) باشد. پس برای مثال، بابت مواد شیمیایی، محصولات صنعتی، مواد غذایی و … نمی توان دیرکرد گرفت طلبکار از بدهکار درخواست نموده باشد که طلب وی را بدهد.

بهترین راه برای این کار، ارسال اظهارنامه است. همچنین تقدیم دادخواست ، به منزله مطالبه طلب است. از آنجایی که مبدأ محاسبه خسارت تاخیر ، زمان درخواست طلب است، بهتر است هر چه زودتر طلب خود را از بدهکار با ارسال اظهارنامه و نظایر آن درخواست کنید تا بتوانید مبلغ بیشتری را بعنوان دیرکرد دریافت نمایید.

بدهکار توانایی مالی برای پرداخت بدهی خود را داشته باشد،وکیل چک در کرج اینکار راه به بهترین نحو انجام میدهد.

معرفی بهترین وکیل چک و سفته در کرج

مهشید مهدوی پناه

1)بهترین وکیل چک و سفته در کرج خانم مهدوی پناه با بیش از 99% رای مثبت در پرونده ها و توقیف اموال محکومین

شماره تماس وکیل : ۰۹۱۲۱۷۹۶۰۱۴ (تماس اکیدا فقط برای استعلام حق الوکاله _ خانم مهدوی مشاوره تلفنی ندارند!!)

شماره تماس اپراتور برای تعیین نوبت دهی : 09223369082

شماره تماس مدیر دفتر برای تعیین وقت : ۰۹۱۲۴۶۶۵۴۴۰ ( فقط برای اخذ نوبت )

+

+

+

وکیل کرج عرفان فدائی

وکیل کرج دکتر عرفان فدائی

دکتر عرفان فدائی وکیل پایه یک دادگستری ، با بیش از 14 سال سابقه وکالت ، عضو کانون وکلای دادگستری ، کارشناسی ارشد و دکترای حقوق ، جناب آقای دکتر فدائی توانسته اند بالاترین میزان موفقیت در پروندها را کسب کنند ، ایشان وکالت بسیاری از شرکت های خارجی (کره ای ، عراقی ، کانادا و…) را به عهده گرفته اند و از رزومه به شدت قوی برخوردار هستند ، ایشان همچنین یک وکیل بین المللی هستند و به چند زبان زنده دنبا تسلط دارند.

” مراجعه به وکیل آخرین راه چاره نیست ، بلکه اولین و بهترین راه حل است “

” هزینه کمک نگرفتن از وکیل بسیار بالاتر از هزینه استخدام وکیل در پرونده است “

سابقه : 14 سال

شماره پروانه وکالت : 23415

سوابق:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناسی حقوق
 • کارشناسی ارشد حقوق
 • دکترای حقوق
 • بیش از 14 سال سابقه
 • مدیر حقوقی بخش خاورمیانه کمپانی eazy bio کشور کره جنوبی
 • مدیر حقوقی بخش خاورمیانه کمپانی solen 
 • مدیر حقوقی مجموعه گروه صنعتی سپهر
 • وکیل و مدیر حقوقی مجموعه ایساتیس
 • وکیل حقوقی باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا
 • وکیل امور بین الملل مجموعه میهن
 • مدرس و استاد دانشگاه
 • و…

تخصص ایشان :

 • متخصص در حساس ترین پرونده های ملکی
 • متخصص در دعاوی کیفری خاص ( قتل ، کلاهبرداری ، تجاوز و…)
 • متخصص در تنظیم قرارداد ها و لوایح
 • قبول پرونده های خانواده
 • دعاوی چک و سفته
 • و…

آدرس : کرج_جهانشهر_بلوار مطهری_۱۰۰ متر بعد از پل شهدای روحانی به سمت آزادگان_طبقه فوقانی دفتر اسناد ۸۰ _طبقه سوم ، دفتر وکالت دکتر عرفان فدائی

شماره تماس دکتر فدایی  : 09124675565

شماره تماس اپراتور برای تعیین نوبت دهی : 09223369082 ( فقط برای اخذ نوبت )

شماره تماس مدیر دفتر  : 09124665440

+

+++

++++

+++++++

++++++++++++++

+++++++++++++++++++++

وکیل کرج فاطمه جبارآبادی

بهترین وکیل کرج شماره 2 فاطمه جبارآبادی

فاطمه جبار آبادی وکیل پایه یک دادگستری در کرج معرفی کوتاه : سرکار خانم وکیل با بیش از 10 سال سابقه درخشان و انجام بیش از 900 پرونده حقوقی مختلف ،دانشجوی دکترای تخصصی، همچنین عضو کانون وکلای دادگستری البرز به کسب رتبه تک رقمی آزمون وکالت ، به عنوان یکی از منصف ترین و در عین حال مجرب ترین وکلای البرز مشغول وکالت هستند.

“موفقیت بالای 80%”

شماره پروانه وکالت : ۱۹۳۹

” مراجعه به وکیل آخرین راه چاره نیست ، بلکه اولین و بهترین راه حل است “

” هزینه کمک نگرفتن از وکیل بسیار بالاتر از هزینه استخدام وکیل در پرونده است “

سوابق : 

 • عضو رسمی کانون وکلای دادگستری البرز
 • کارشناسی ارشد حقوق
 • 4 سال عضو کمسیون روابط عمومی کانون
 • 3 سال عضو هیئت مدیره موسسه حقوقی داوری مطرح البرز
 • 6 سال سابقه تدریس دروس حقوقی در دانشگاه
 • سرپرست بسیاری از وکلای حال حاضر کرج
 • دانشجوی دکترای تخصصی

ارائه دهنده خدمات تخصصی :

ملکی + کیفری + حقوقی + خانواده + ثبتی و…

آدرس وکیل جبارآبادی در کرج

کرج + گوهردشت + بلوار مطهری + بین پل روحانی و گلستان + طبقه فوقانی دفترخانه 80 + دفتر وکالت

شماره وکیل جبارآبادی در کرج

تلفن مستقیم وکیل جبار آبادی : 09121614119

شماره تماس اپراتور برای تعیین نوبت دهی : 09223369082

شماره تماس مدیر دفتر برای تعیین وقت : ۰۹۱۲۴۶۶۵۴۴۰ ( فقط برای اخذ نوبت )

+

+

+

+

چک صیادی

ثبت نشده در صیاد نگیرید قانون جدید چک مشمول چک‌های بنفش رنگ جدید می‌شود که دارای عبارت «کارسازی این نوع منوط به ثبت صدور، دریافت و انتقال آن در سامانه مذکور است» است. چک های جدید از ابتدای فروردین سال جاری توزیع شده‌اند و فرآیند تبادل آنها با قبلی متفاوت است،

به گونه‌ای که صادرکننده باید مشخصات چک چون تاریخ، مبلغ و هویت دریافت کننده و خود را در سامانه ذکر شده ثبت کند.  گیرنده چک هرگز چک ثبت نشده در سامانه صیاد را دریافت نکند زیرا، آن چک قابلیت نقدشوندگی ندارد. گیرنده چک هم باید به سامانه مربوطه مراجعه کند، استعلام بگیرد و اطلاعات درج شده بر چک و در سامانه صیاد را چک کند.

قانون جدید چک به اجرای مقررات موجود در قانون مبارزه با پولشویی کمک و از جعل چک جلوگیری می‌کند. چک‌های قبلی به روال گذشته پذیرش و پردازش می‌شوند اما چک‌های جدید در وجه حامل صادر نمی‌شوند و از طریق سامانه صیاد نقل و انتقال داده می‌شوند. چک‌های قدیمی فعلا کارسازی می‌شوند اما این روند دائمی نیست و بانک مرکزی در زمان مشخصی آنها را از بازار جمع آوری می‌کند.برای مشاوره با وکیل چک در کرج

10 دلیل برای برگشت چک

چـــک آیا میدانید چک امکان دارد به ۱۰ دلیل در شعب بانک‌ها برگشت بخورد. چک عادی؛ به سندی گفته می‌شود که اشخاص ، عهده بانک‌ها به حساب جاری خود صادر کرده و دارنده آن تضمینی جز اعتبار صادرکننده آن ندارد .

گیرنده وجه ممکـن است خود صادرکننده یا حامل چک بوده و یا این که چک در وجه شـخص معـین و یا بـه حواله‌ کرد آن شخص صادر شده باشد ، این چک‌ها به دو دسته چک‌های وصولی و برگشتی تقسیم می‌شود.

 وصولی؛ به چکی گفته می‌شود که صحت آن مورد تایید بانک عهده بوده و بانک نسـبت بـه پرداخت آن اقدام کرده است.

 برگشتی؛ به چکی گفته می‌شود که در هنگام ارائه به بانک جهـت وصول، به دلایل ذیـل غیر قابل پرداخت است:

۱. امضا مطابقت ندارد. ۲. نقص امضا داردـ ۳. مغایرت تاریخ عددی و حروفی. ۴. امضا چک مخدوش است. ۵. مندرجات چک مخدوش است. ۶. مبلغ حروفی با عددی چک مغایر است. ۷. حساب مورد نظر مسدود است. ۸. چک با این سری و سریال مسدود است. ۹. حساب دارای کسر موجودی است. ۱۰. حساب مورد نظر فاقد موجودی است. برای شروع فرایند شکایت چک با وکیل چک در کرج اقدام کنید.

انکار چک و سند

 اگر سندی عادی مانند؛ سفته،برات،چک،نوشته عادی و….علیه شخصی ابراز شود واو مهریا امضاءیا اثر انگشت منتسب به خود را نفی کند وآنها را از خود نداند به این عمل انکار گویند.

انکار فقط نسبت به اسناد عادی امکان پذیر است نه اسناد رسمی. در مورد اسناد رسمی فقط می توان ادعای جعل کرد. فرق انکار با جعل درآن است که منکر به صرف اظهار آن طرف مقابل یعنی کسی که به سند استناد می کند وظیفه دارد اصالت آن را اثبات کند، نه انکار کننده در جعل آنکه مدعی جعل، باید جعلیت سند را به اثبات برساند.

چک حامل ممنوع !

از ۲۲ آذرماه 97 صدورچک دروجه حامل ممنوع است معاون اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی درباره اصلاحیه قانون جدید چک، گفت: در ماده ۲۱ مکرر این قانون صراحتاً قید شده؛ صدور چک در وجه حامل از ۲۲ آذر ماه ممنوع است و چک باید در وجه ذینفع مشخصی صادر شود.

درسامانه صیاد نیز باید نام دریافت کننده چک قید شود؛ البته ذینفع یا دریافت کننده چک می‌تواند در سامانه صیاد به ذینفع مشخص دیگری این چک را منتقل کند.بهترین وکیل چک در کرج حامی شما

وکیل چک در کرج

استعلام وضعیت چک

استعلام از وضعیت چک سامانه استعلام پیامکی سوابق چک برگشتی در بانک مرکزی ج.ا.ا فراهم شده است و شهروندان می توانند  قبل ازدریافت چک ازدیگران در مراودات اقتصادی و تجاری خود، از طریق شماره ۷۰۱۷۰۱  از وضعیت اعتباری صادر کننده چک آگاه شوند. مشتریان می توانند با شماره گیری *۱*۱ و شناسه ۱۶ رقمی مندرج در چک‌های صیادی به سامانه پیامکی ۷۰۱۷۰۱ از وضعیت اعتباری صادر کننده چک از نظر تعداد و مبلغ چک های برگشتی ثبت شده نزد بانک مرکزی ج.ا.ا مطلع شوند. مشتریان میتوانند علاوه بر سامانه پیامکی، از طریق تارنمای بانک مرکزی ج.ا.ا به نشانی www.cbi.ir  نیز از وضعیت چک های برگشتی آگاه شوند.

8 ترفند برای بالا بردن امنیت چک هایتان !

چگونه ضریب امنیت چکی را که صادر می کنیم بالا ببریم؟

 1.  چسب زدن روی تاریخ و مبلغ چک شیوه مرسوم اما غیر قابل اعتمادی است. چسب با کوچک ترین حرارتی از روی چک جدا شده و امنیتی را برای شما ایجاد نمی کند.
 2.  نوشتن عبارت فاقد قلم خوردگی روی متن چک، نیز روش مرسومی است؛ در حالی که هر چند این روش، خوب است، چنانچه بانک با چکی مواجه گردد که روی آن این عبارت درج شده و در پشت آن با پشت نویسی اصلاح گردیده، اقدام به پرداخت آن خواهد کرد.
 3.  متن چک را با خودنویس و یا حداقل با روان نویس، به جای خودکار بنویسید. تماس با وکیل چک در کرج
 4. یک کاربن برعکس را، زیر چک بگذارید و سپس مبلغ و تاریخ چک را بنویسید تا نوشته کاربنی شما پشت چک درج شود.
 5.  به جای نوشتن مثلا دویست میلیون ریال معادل بیست میلیون تومان، بنویسید دویست میلیون ریال که نصف آن ده میلیون تومان است؛ یا که ربع آن پنج میلیون تومان است؛ یا که ثمن آن دو و نیم میلیون تومان است.
 6.  چک را با خط خوش و با آرامش بنویسید تا فاصله کلمات و اندازه آنها یکسان باشد.
 7.  نوشتن مبلغ، روی محل بریدن کاغذ چک، به نحوی که بخشی از نوشته روی چک، و بخش دیگر، روی ته چک درج گردد. بدین ترتیب باید از ترکیب چک به علاوه ته چک یک کلمه صحیح حاصل شود.
 8. تهیہ یک برگ فتوکپی از چک صادره و نگهداری آن تا زمان وصول چک در بانک و حتی الامکان، گرفتن امضا گیرنده چک، زیر فتوکپی چک.

سامانه ثبت چک های سرقتی یا مفقودی

شهروندان می‌توانند با مراجعه به سامانه «ساد ۲۴» به نشانی www.sad24.ir  چک‌های سرقتی یا مفقودی خود را ثبت کنند تا از نقل و انتقال یا سوء استفاده از آنها جلوگیری شود. همچنین کسانی که چکی را دریافت می‌کنند برای اطمینان از مسروقه نبودن چک می‌توانند به این سامانه مراجعه کنند.مشاوره با وکیل چک در کرج

مدت زمان مطالبه چک

مدت زمان مطالبه وجه چک ماده ۳۱۵ قانون تجارت اگر چک در همان مکانی که صادر شده است باید تادیه گردد دارنده چک باید در ظرف پانزده روز از تاریخ صدور وجه آن را مطالبه کند و‌اگر از یک نقطه به نقطه دیگر ایران صادر شده باشد باید در ظرف چهل وپنج روز از تاریخ صدور چک مطالبه شود.

اگردارنده چک درظرف مواعد مذکوره در این ماده پرداخت وجه آن را مطالبه نکند دیگر دعوی او بر علیه ظهرنویس مسموع نخواهد بود و اگر وجه‌چک به سببی که مربوط به محال‌علیه است از بین برود دعوی دارنده چک بر علیه صادرکننده نیز در محکمه مسموع نیست. ماده ۳۱۷ قانون تجارت مقررات راجعه به چکهایی که در ایران صادر شده است

در مورد چکهایی که از خارجه صادر شده و باید در ایران پرداخته شود نیز‌رعایت خواهد شد  لیکن مهلتی که در ظرف آن دارنده چک می‌تواند وجه چک را مطالبه کند چهارماه از تاریخ صدور است.

رفع سو اثر چک برگشتی

شرایط رفع سوء اثر ازچک برگشتی

 1. واریز مبلغ چک به حساب بانک
 2. ارایه لاشه چک به بانک
 3.  ارایه رضایت نامه رسمی دارنده چک به بانک
 4. ارایه نامه رسمی از دادگاه یا اداره ثبت مبنی براتمام عملیات اجرایی در خصوص چک
 5.  ارایه حکم قضایی، مبنی بر برایت ذمه صاحب حساب در خصوص چک
 6.  سپری شدن مدت سه سال از تاریخ برگشت چک مشروط به عدم طرح دعوی حقوقی یا کیفری از جانب دارنده چک،وکیل چک در کرج با تخصص

کار هایی که نباید در هنگام نوشتن چک انجام دهید!

 • مبلغ چک را هم به عدد و‌هم به حروف و هم به تومان و هم ریال قید کنید.
 • روی مبلغ عددی و حروفی را با چسب شیشه ای بپوشانید و با ناخن روی آن را خط بندازید تا در صورت برداشتن چسب، جوهر را از روی چک ، جدا کند.
 • هیچوقت در زمان نگارش چک، خودکارتان را عوض نکنید(حتی دو خودکار همرنگ) چرا که جاعل بعدا میتواند ادعا کند که خودکار سومی هم بوده است.
 • در صورتیکه چک، خط خوردگی ندارد، حتما درج نمایید، (بدون خط خوردگی) و در صورتیکه دارای خط خوردگی است حتما میزان و موارد خط خوردگی را بطور کامل در پشت چک قید کنید. نکات طلایی نحوه نوشتن چک B اگر زیاد ، چک مینویسید از قلمی منحصربه فرد یا رنگ خاصی استفاده کنید تا امکان جعل آن کاهش یابد.(رنگ مشکی و آبی به راحتی قابل جعل است)
 • در صورت عقد قرارداد، حتما مبلغ، تاریخ و شماره چک را در قرارداد درج کرده و تصاویر چک ها را پیوست کنید.
 • هرگز از خودکار کسی که میخواهید ‌چک را به او‌ بدهید ،
 • استفاده نکنید، چون‌ممکن است بعدا از همان خودکار برای جعل استفاده کند که در اینصورت اثبات جعل بسیار دشوار خواهد بود.
 • بعضی خودکارها دارای جوهر خاصی هستند که بعد مدتی محو میشوند لذا به هیچ عنوان از خودکاری که توسط دیگری در اختیارتون قرار داده میشه استفاده نکنید.وکیل چک در کرج حامی مال شما

چک کیفری

چندگروه چک قابل شکایت کیفری نیستند؟

 1.  چک دارای سر رسید (وعده دار )
 2. چک بدون تاریخ ( تاریخ سفید )
 3. چک سفید امضاء
 4. چکی که در آن یا به صورت توافق جداگانه ای ، مشروط باشد
 5. چک بابت تضمین
 6. چکی که بابت معاملات نامشروع مثل بهره ربوی صادر شده است               

درشکایت چک بلا محل در هر زمانی که صادر کننده ی چک ، وجه چک و خسارات را بپردازد ، رسیدگی کیفری متوقف می شود و در صورت صدور حکم نیز حکم اجرا نمی شود و اگر در حال اجرا باشد اجرا متوقف می شود. شکایت کیفری چک بلا محل فقط علیه صادر کننده ی چک قابل تصور است نه ضامن و ظهرنویس.

اگرچک به نمایندگی صادر شود مسوولیت کیفری بر عهده ی شخص نماینده است مگر آنکه ثابت کند عدم پرداخت ناشی از فعل اصیل یا نماینده ی بعدی او بوده است که در این صورت ایشان مسئولیت کیفری خواهد داشت.لیست کامل وکیل چک در کرج

مجموعه عدل محوران البرز

وکیل کرج

رضایتمندی ✅ - 9.9

9.9

امتیاز کاربر: 2.2 ( 1 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا